Seminarium: Kot-jak go poznać i zrozumieć, Szczecin 14.01.2017 – relacja.

 photo 3_zpspwq1j6dp.jpg

Kot to samotny myśliwy – czy w związku z tym wprowadzenie do jego domu drugiego kota jest możliwe? Jeśli tak to ja to zrobić, aby oba osobniki dobrze czuły się w danym mieszkaniu i przejawiały zachowań niepożądanych? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała Pani Antonina Kondrasiuk podczas pierwszego kociego seminarium w Szczecinie.

 photo 10_zps5xshujel.jpg

Wydarzenie miało miejsce 14 stycznia w Hotelu Novotel w Szczecinie, nosiło ono nazwę : „Kot- jak go poznać i zrozumieć”, zostało zorganizowane dzięki EduAnimalis – Centrum Psychologii Zwierząt i Szkolenia Psów prowadzone przez Katarzynę Wawryniuk. Seminarium poprowadziła pani Antonina Kondrasiuk zoopsycholog z ogromnym doświadczeniem w pracy z kotami problematycznymi oraz wykładowca na kursach i szkoleniach dla przyszłych behawiorystów oraz autorka wielu artykułów i felietonów o tematyce kociej w magazynie „Kocie Sprawy” i nie tylko. Więcej informacji o praktyce Pani Antoniny a także wiele wskazówek dotyczących życia z mruczącym czworonogiem pod jednym dachem, można odnaleźć pod adresem: www.zoopsycholog.com

 photo s_zpsryqymnca.jpg

W seminarium wzięło udział 43 słuchaczy, wśród których znalazło się wiele osób zawodowo związanych z kotami. Byli lekarze i technicy weterynarii, behawioryści, pracownicy i wolontariusze TOZ oraz schronisk dla bezdomnych zwierząt, hodowcy, pracownicy naukowi, jak również miłośnicy tych wspaniałych czworonogów. Gościliśmy uczestników z całej Polski. Frekwencja była stuprocentowa!

 photo j_zpsmr2f4doi.jpg

Szkolenie podzielone było na 4 bloki, w trakcie których kolejno omawiane były takie zagadnienia jak: pochodzenie i etogram kota, zależności społeczne kotów oraz ich socjalizacja, problemy behawioralne i analiza konkretnych przypadków a także rola zabawy i sposoby wzbogacenia środowiska kotom nie wychodzącym.

 photo i - Kopia 2 - Kopia_zpsjzowmywo.jpg

Seminarium było prowadzone w bardzo otwarty sposób względem słuchaczy. Była możliwość ciągłego i   bezpośredniego zadawania pytań w trakcie szkolenia, jak również indywidualnej rozmowy z prelegentką w trakcie przerw między kolejnymi blokami. Wielu uczestników miało okazję skonsultować się z Panią Antoniną omawiając w miarę możliwości przypadki własnych kotów lub swoich podopiecznych. Ciekawym doświadczeniem były również kuluarowe rozmowy między uczestnikami w trakcie przerw, którzy dzięki swojej praktyce mogli wzajemnie wymieniać się doświadczeniami związanymi z kotami.

 photo 4_zps2uztmwxi.jpg

Według wstępnych opinii   uczestników już wiemy, że większość była zadowolona z udziału w szkoleniu. Osobom, którym było mało, zapraszamy na kolejne seminarium tym razem z Panią Małgorzatą Biegańską-Hendryk –   szkolenie będzie skierowane głownie do osób zawodowo związanych z kotami. Będziemy zagłębiać się w temat socjalizacji oraz wpływu zdrowia na zachowanie kotów a także problematykę kotów wolno żyjących. Zaplanowane jest również szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przed weterynaryjnej poszkodowanemu kotu.

https://web.facebook.com/events/238137479931329/?active_tab=about

Podsumowując Seminarium: „Kot- Jak go poznać i zrozumieć?” uznajemy za bardzo udane. Była to doskonała okazja do zgłębienia swojej wiedzy, zapoznania się z innym spojrzeniem na temat kociej psychologii, usystematyzowania posiadanych już wiadomości, spotkania się z innymi miłośnikami kotów i wymiany doświadczeń.

 photo 5_zps3g6rskfp.jpg

Jako organizator serdeczne podziękowania składam:

  •  Obsłudze hotelu   Novotel Szczecin Centrum, za wspaniałe przyjęcie i pomoc w każdej chwili.
  • Magazynowi „Kocie Sprawy” za patronat medialny
  • Catexperts za patronat i wsparcie w promocji wydarzenia
  • Firmie Pokusa za   wsparcie partnerskie
  • Firmie Husse za wsparcie partnerskie
  • Cat Cafe za wsparcie partnerskie

Katarzyna Wawryniuk

 photo b_zpslgi1gtyq.jpg

 photo a_zps4wtvtqmf.jpg

 photo d_zpshe8mefeu.jpg

 photo o_zps6uiyp37p.jpg

 photo t_zpsppb8kcoo.jpg

 photo w_zpsso2vmllw.jpg

 photo u - Kopia - Kopia_zps4mjlq7rg.jpg