mgr Agata Kolanowska – bioetyk, behawiorysta, instruktor szkolenia zwierząt. Z wykształcenia filozof i bioetyk. Tytuł licencjata uzyskałam broniąc pracę ”Świadomość, a równość dla zwierząt„ na Uniwersytecie Szczecińskim, później magisterium na Uniwersytecie Warszawskim „Status moralny zwierząt w świetle rozważań nad ich kompetencją językową i komunikacyjną”. Podczas studiów magisterskich zrealizowałam półroczne seminaria: dr Macieja Trojana – Biologiczne mechanizmy zachowania i Inne umysły w Zakładzie Psychologii Zwierząt oraz w Katedrze Artes Liberales: Zwierzęta w sztuce i literaturze i Prawne aspekty stosunków między człowiekiem a zwierzęciem . Odbyłam wówczas praktykę w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki. Przez ponad rok pracowałam w Przychodni Weterynaryjnej Leonarda Gugały oraz odbywałam praktykę w szkole na 6łap. Uczestniczyłam w seminariach lek. wet. Jolanty Łapińskiej: Przyczyny i sposoby rozwiązywania problemów behawioralnych psów i kotów po adopcji, Lęki i fobie u psów i kotów, Agresja i nadpobudliwość psów oraz Kot w domu.

Z moją ukochaną 10-letnią sunią Bajką uczestniłyśmy w warsztatach Nose Work Magdaleny Szewczyk-Dzido oraz seminarium Masaż i ruch z Anitą Chylarecką- Malivio oraz Joanną Jankowską.

Baja swoją osobą wyznaczyła moją życiową ścieżkę. Aby móc obserwować i uczyć się jak funkcjonują inne psy, ukończyłam kurs opiekuna zwierząt COAPE i przez okres studiów zajmowałam się opieką nad psami. To doświadczenie w połączeniu z pracą w przychodni dało mi wiele cennych obserwacji. W maju rozpoczęłam staż w szkole EduAnimalis. Prywatnie segreguje odpady, dokarmiam koty, uwielbiam spacery i być nad wodą z Bają, nie jem mięsa, szanuję przyrodę, lubię muzykę i podróże.