KONSULTACJE BEHAWIORALNE PSÓW I KOTÓW


Behawiorysta to wykwalifikowana osoba, która pomoże w rozwiązaniu problemu z zachowaniem psa lub kota. Wyjaśni mechanizmy zachowań niepożądanych lub kłopotliwych oraz wskaże kierunek pracy oraz sposoby na to jak poradzić sobie z tudnymi zachowaniami zwierząt towarzyszących.

Aby behawiorysta mogł pomóc, musi dokładnie zapoznać się ze zwierzęciem, jego opiekunami oraz środowiskiem w którym żyje na codzień. Niezwykle ważne jest również zaangażowanie ze strony opiekunów psa lub kota. W pomocy zwierzakom stawiamy na współpracę, również z innymi spacjalistami pokrewnych dziedzin takich jak zoodietetyka, weterynaria, zoofizjoterapia oraz z doświadczonymi trenerami sportów kynologicznych.


KONSULTACJA BEHAWIORALNA

Co zrobić, aby móc skorzystać z pomocy behawiorysty?

 1. Zgłoś nam swój problem – telefonicznie 663-580-021 (Katarzyna Wawryniuk) lub mailowo eduanimalis@gmail.com
 2. Umówmy dogodny termin i miejsce spotkania
 3. Spotkajmy się, porozmawiajmy.

Spokojnie, podczas konsultacji behawiorysta nie ocenia, jest osobą przyjaźnie nastawioną do swoich podopiecznych – pomoże.

Przed konsultacją przygotuj kocyk, ulubione zabawki, Twojego pupila, wyniki ostatnich badań, książeczkę zdrowia, skłądy podawanych karm i przysmaków, w przypadku psów – sprzęt spacerowy, podczas spotkania wychodzimy na krótki spacer. Postaraj się, aby pies lub kot był wypoczęty. W dniu konsultacji nie umawiaj swojemu zwierzakowi, fryzjera, wizyty u lekarza wet. ( chyba, że jest to konieczne), wizyty u zoofizjoterapeuty.

PODCZAS KONSULTACJI

 1. Behawiorysta prowadzi rozmowę z domownikami oraz bacznie przygląda się zwierzęciu.
 2. Następnie stawia diagnozę.
 3. Tłumaczy mechznizmy oraz strategię którymi kieruje się pies.
 4. Opracowuje plan naprawczy.
 5. Omawia zaleceniai tłumaczy ich zasadność
 6. Pokazuje ćwiczenia – uczy jak pracować z psem.

PO KONSULTACJI

 1. Behawiorysta w ciagu 3 dni roboczych od dnia konsultacji  na wskazany adres mailowy wysyła raport po konsultacji, w którym zawiera opies przebiegu konsultacji wraz z zaleceniami i ćwiczeniami.
 2. Umawaiamy się na tyle spotkań treningowych ile jest potrzebne, aby zarzeganć problem i żeby opiekun ziwerzęcia poczuł, że ma kontrolę nad sytuacją i wie co ma robić.

CENNIK

 1. PIERWSZA KONSULTACJA ( DIAGNOSTYCZNA) – 150zł
 2. KOLEJNE SPOTKANIA 100zł

*W przypadku konieczności ustalenia większej ilości spotkań – kosztorys jest ustalany indywidualnie.

** Podane ceny obowiązują na terenie Szczecine. W przypadku konsultacji i szkolenia indywidualnego z dojazdem do miejscowości poza Szczecinem, kosztorys jest ustalany indywidualnie.


Według  standardów EduAnimalis- behawiorystą jest osoba będąca lekarzem weterynarii, magistrem biologii lub psychologii, posiadająca specjalizację z zakresu etologii, ekologii behawioralnej, behawioralnej medycyny weterynaryjnej. To daje gwarancję najwyższej jakości świadczonych usług szkoleniowych oraz doradczych z zakresu zoopsychologii. Kadra EduAnimalis wyróżnia się na rynku branży zoologicznej jednymi z najwyższych kwalifikacji zawodowych.