Szkolenie podstawowe
R.A.P.
Szkolenie podstawowe dla psów powyżej 5 miesiąca życia, ograniczeń wiekowych nie ma, grupy, skład któych wchodzą max. 4 psy dobierane są wiekowo. Kurs praktyczny dla opiekunów psów, uczący jak ogarniać psie zachowanie i dogadać się ze swoim czworonogiem. Skonstruowany jest tak, aby kompleksowo podejść do modyfikacji zachowań psów uwzględniając emocje, motywacje, potrzeby tych zwierząt, indywidualne podejście do każdego kursanta podczas zajęć oraz mile spędzony czas w trakcie trwania spotkania szkoleniowego w kameralnym gronie sympatycznych i zgranych ludzi orazi ich psów.
RELACJA
Tworzenie i doskonalenie komunikacji między psem a przewodnikiem poprzez umiejętną obserwację zwierzęcia, odczytywania jego zachowania oraz czytelene dla niego wydawanie komend oraz gestów przez opiekuna.
Ta część szkolenia poświęcona jest umiejętności nawiązywania kontaktu wzrokowego i dotykowego, tak, aby zwierzę zawsze zauważało na spacerze swojego przewodnika, chętnie za nim podążając.
Na koniec zajęć zawsze ćwiczymy odprężenie i relaksację – aby zwierzaki umiały się również wyciszać w swoim towarzystwie.
AUTOKONTROLA
Trening umiejętności wychodzenia z pobudzenia poprzez stosowanie wyuczonych podczas szkolenia nowych nawyków. Nauka podejmowania trafnych decyzji w konfrotnacji z różnorodnymi bodźcami środowiskowymi, dlatego trenujemy w przestrzeni miejskiej, zbliżonej do codziennego środowiska psów. To też nauka rezygnacji z atrkacyjnych bodźców: innych psów, ludzi, śmieci leżących w trawniku. Na koniec szlifowanie samoregulacji, samokontroli opartej na koregulacji z opiekunem, a nie komendach typu: feee lub e-e. Trening „nic nierobienia” dla utrwalenia zachowania spokoju i równowagi emocjonalnej psów.
POSŁUSZEŃSTWO
Wprowadzenie prostych zachowań łączonych z czasem w komplementarne łańcuchy stanowiące nowe, dobre nawyki psów – efekt szkolenia. Każde zachowanie ma swoją nazwę, umowne hasło/ komendę, wśród nich: do mnie, siad, waruj, stój, idziemy, noga, równaj, przód, patrz, dotknij, omiń, puść, zostw, weź, łap, możesz. Nie zapominamy również o prawidlowej konstrukcji sesji szkleniowej, budowania motywacji u psa oraz sygnałach nagrody. Nagradzamy jedzeniem, ale również pochwałą, zabawą lub realizacją atrakcyjnego dla psa zachowania.
Takie szkolenie oferujemy tylko my, w oparciu o autorską metodykę opracowaną przez Katarzynę Wawryniuk- etologa, dyplomowanego zoopsychologa, instruktora szkolenia zwierzat, wciąż doskonaloną podczas kolejnych edycji.
Trenujemy w środowisku miejskim, najbardziej zbliżonym do codziennego otoczenia psów, dzięki temu podczas zajęc na bieząco przerabiamy wszystkie problemy z zachowaniem psa, odpowiedamy też na pytania i rozwiewamy wątpliwości.
Na zajęcia należy zabrać:
wygodny, swobodny ubiór, umożliwiający bieganie, zabawę z psem
wygodne, nieuciskające psa szelki i / lub obrożę
zwykła smycz 2,5m i linka treningowa 5-8m
2 takie same szarpki sznurkowe lub z futerkiem
kocyk, kliker, wodę i miskę, woreczki na odchody
drobno pokrojone podgotowane mięso ok 500g dla średniej wielkości psa, lick matę z mokra karmą.
Start kursu
Grupa niedzielna – 08.stycznia 2023
Grupa wtorkowa – 10.stycznia 2023
W jakie dni?
NIEDZIELE, WTORKI
O której?
Niedziele 12.30 (zajęcia trwają 45-60 minut)
Wtorki 10.00 (zajęcia trwają 45-60 minut)
Gdzie odbywają się zajęcia
LEWOBRZEŻE (Centrum, Warszewo, Pogodno).
Harmonogram miejsc podany będzie w mailu informacyjnym.
Trener prowadzący:
- Grupa wtorkowa – Ola Fydryszewska
- Grupa niedzielna – Kasia Wawryniuk
Liczby:
- Liczba psów w grupie: 4
- Liczba wolnych miejsc: 8
- Liczba spotkań w kursie: 4 (wszystkie praktyczne)
- Cena: 250zł
Czy na zajęcia można zabrać ze sobą żonę/ męża/ partnera/ partnerkę
TAK. W trakcie zajęć podczas sesji szkoleniwej ćwiczy z psem jedna osoba – druga wtedy asystuje lub poprostu przygląda się pracy jako obserwator, po przerwie osoby te mogą się zamienić. Przyjmujemy zasadę – z psem komunikuje się osoba trzymająca psa na smyczy – druga stara się nie ingerować w komunikacje psa i przewodnika, aby nie zaburzać przebiegu ćwiczenia.
Czy w zajęciach grupowych może uczestniczyć dziecko?
TAK. Warunkiem jest zapewnienie osobie niepełnoletniej dorosłego opiekuna. Trener nie ponosi odpowiedzialności za osoby niepełnoletnie. W przypadku małych dzieci do 12r.ż. należy zapewnić opiekę dorosłej osoby, kiedy przewodnik psa ćwiczy z psem. W sytuacji gdy dziecko będzie potrzebowało odpocząć opiekę musi sprawować dorosła osoba, aby nie zaburzać rytmu zajęć innym kursantom.
Co się dzieje gdy nie mogę uczestniczyć w zajęciach? Czy mogę je jakoś odrobić czy przepadają?
W przypadku absencji należy ją zgłosić najpóźniej 24h przed zajęciami. W przypadku nagłej sytuacji, również należy zgłosić nieobecność smsem. Brak zgłoszenia nieobecności, kontaktu – uniemożliwia odrobienie zajęć. Odrobić można 2 spotkania. Pozostałe przepadają. Odrobić można je na 2 sposoby w zależności od dyspozycyjności trenera. Sposób 1 – z inną grupa o ile jest wolne miejsce, sposób 2- 2 spotkania grupowe można odrobić jako jedno spotkanie indywidualne po dopłacie 60zł.
Czy zajęcia odbywają się podczas deszczu?
Staramy się nie pracować w deszczu. Gdy są prognozowane opady trener stara sę zoragnizować miejsce, chroniące przed deszczem. Zastrzegamy sobie prawo do odwolania zajęć i przeneisienia ich na najbliższy możliwy termin.
Czy suka w cieczce może brać udział w zajęciach?
NIE. Udział w kursie należy planowac z uwzględnieniem biologii suki. W zajęciach nie moga brać udzialu psy chore, wymiotujące, z biegunką, zapaleniem spojówek, atakiem alergii, kulejące.
Czy przed zajęciami należy przegłodzić/ zmęczyć psa?
NIE. Pies powinien być wypoczęty, po lekkim posiłku ( połowa zwykłej porcji) wydanym nie później niż 1h przed zajęciami. W dniu szkolenia nie zalecamy odbywania dalekich wymagających spacerów lub zapisywania psa do groomera/ lekarza wetrynarii/ zoofizjoterapeuty. Po zajęciach należy psu zapewnić odpoczynek i normalny posiłek.
Czy na zajęcia moge zabrać smycz automatyczną, na codzień z takiej korzystam?
Nie. Tego rodzaju smycz nie nadaje się do szkolenia, uniemożliwia skuteczną komunikację z psem. W przypadku nieumyslnego wypuszzenia z rąk, może przestraszyć inne psy.
Po przesłaniu formularza w ciągu 3 dni roboczych otrzymasz maila potwierdzjącego przyjęcie na kurs oraz dane do wykonania oplaty.
Kurs należy opłacić z góry najpóżniej 2 dni przed jego rozpoczęciem.
Po opłaceniu kursu otrzymasz maila informacyjnego z harmonogramem spotkań.