„Każdy z nas zupełnie dosłownie wybiera – poprzez to, na co zwraca uwagę – wszechświat, jaki
w swoim mniemaniu zamieszkuje.” William James

Warsztaty dedykowane dla nerwusów, osób spokojnych, smutnych, wesołych, dla tych co potrzebują wsparcia i dla tych, którzy świetnie sobie radzą, dla młodych i starszych, dla entuzjastów medytacji
i sceptyków, dla… po prostu DLA WSZYSTKICH.

MINDFULNESS jest cudowną praktyką, cechą, narzędziem, sposobem bycia. Oznacza „świadomość wyrastającą z uwagi kierowanej celowo i bez osądu na chwilę obecną i przeżycia się w niej ujawniające” (Jon Kabat-Zinn)
Być tu i teraz.. Brzmi prosto? A jednak mindfulness jest na tyle potężnym narzędziem,
że z powodzeniem stosowana jest w terapii depresji, lęku, traumy, uzależnień oraz w pracy z dziećmi.
Ciekawi Cię co uważność może wnieść w Twoją relację z psem? Jak Twój pies może nauczyć Cię bycia uważnym? Czy potrafisz naprawdę być tu gdzie jesteś? Przekonajmy się..

Zapraszamy na warsztaty, które odbędą się w formie 4 spotkań. Obowiązkowe na zajęciach dobre nastawienie, otwarty umysł oraz zaangażowanie. Warsztaty poprowadzi psycholog ludzi i zwierząt
w jednej osobie, entuzjastka uważności do tego stopnia, że badała ją w swojej pracy magisterskiej – mgr Julia Stankiewicz.

PLAN WARSZTATÓW:

1. Spotkanie teoretyczne bez psów. Podczas spotkania omówimy czym jest uważność, jakie są sposoby praktykowania, jakie korzyści z niej wynikają, co daje nam mindfulness w kontekście relacji oraz pracy z psem. Podczas pierwszego spotkania sprawdzimy także za pomocą kwestionariusza, jaki jest obecnie stan uważności każdego z nas.

2. Spotkanie praktyczne bez psów. Drugie spotkanie poświęcimy na praktowanie uważności. Spóbujemy różnych sposobów bycia uważnym i będziemy starali się odnaleźć siebie tu i teraz.

3. Spotkanie praktyczne z psami. Jak być uważnym i być z psem? Będzie to nietypowe spotkanie, ponieważ tym razem wszelkie wymagania i oczekiwania wobec psów zostawimy za sobą. Będziemy obserwować, odczuwać, bez osądzania, bez wchodzenia w emocje i zastanowimy się, co zmienia taki sposób bycia w relacji
z naszym psem?

4. Spotkanie praktyczne z psami – spacer. Wykorzystamy wszystko, czego doświadczyliśmy do tej pory, głównie praktyki nieformalne uważności. Naprawdę pójdziemy na spacer z psem.. Nie z listą zakupów do zrobienia, nie z mailami do napisania, nie z kłótnią z chłopakiem. Zostawimy wszystko, czego nie ma z nami naprawdę i odkryjemy proste przyjemności.

FORMALNOŚCI

Warsztaty rozpoczynają się 29.09.2018.
Koszt uczestnictwa pary przewodnik i pies to 200 zł za cykl 4 spotkań. Płatność jednorazowa przelewem lub gotówką na pierwszym spotkaniu.

TERMINY SPOTKAŃ

  • 29.09.2018 godz. 18:30
  • 6.10.2018 godz. 18:30
  • 13.10.2018 godz. 18:30
  • 20.10.2018 godz. 18:30

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY