10. 01.2020 już po raz 9 Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Instytut Biologii, Uniwersytetu Szczecińskiego współtworzył Noc Biologów. Ogólnopolska akcja ma na calu przybliżenie społeczeństwu piękno nauk przyrodniczych.

Tego dnia pracownicy oraz studenci Instytutu Biologii prowadzili liczne wykłady, warsztaty oraz prelekcje umożliwiając zwiedzenie sal wykładowych, laboratoriów oraz obejrzenie wielu ciekawych eksponatów, preparatów oraz sprzętu uzywanego do prowadzenia różnorodnych, niezwykle pasjonujacych badań.

Biologia jest wspaniała, miłość do przyrody i nauk biologicznych to nie tylko książki i egzaminy na studiach, ale przede wszystkim styl życia. Tak twierdzi Katarzyna Wawryniuk – etolog, behawiorystka, instruktorka szkolenia zwierząt, założycielka EduAnimalis i dotoktorantka na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

 

Podczas Nocy Biologów miała przyjemność poprowadzić cztery wykłady z zakresu etologii oraz ekologii behawioralnej psów. Wykład dotyczący znaczenia zabawy w życiu naszych kudłatych czworonogów uświetniła prezentacja zabawowych schematów wykonana przez Figuszka i Kamilę Tatoń. Dziewczyny przepięknie zobarazowały słowa wygłoszone przez Katarzynę Wawryniuk co zbudowało fantastyczną całość.  Nie wątpliwie Figa była główną gwiazdą wszystkich wykładów.


Katarzyna Wawryniuk
etolog, behawiorysta, instruktor szkolenia zwierząt
tel: 663-580-021
e-mail: eduanimalis@gmail.com