Szczeniaki na start

W domu pojawiło się szczenię? Czas start! Właśnie zaczął się etap budowania więzi i pełnej zaufania relacji, poznawania świata, intensywnej nauki. Tylko ostrożnie, to jeszcze psie dziecko, warto mieć instrukcję obsługi.

Specjalnie z myślą o przewodnikach szczeniąt powstał kurs „Szczeniaki na start” dający odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas życia psa. Szczenięta podczas zajęć w bezpiecznych warunkach pod kontrolą specjalisty poznają świat, nawiązują pierwsze kontakty socjalne i nabywają umiejętności potrzebne, aby odnaleźć się w ludzkim świecie.

FORMUŁA KURSU

Kurs realizowany w formie cotygodniowych spotkań. 8 godzin zajęć praktycznych i 2 godziny teorii – pierwsze spotkanie teoretyczne, pozostałe praktyczne z udziałem psów, na zakończenie drugie spotkanie teoretyczne podsumowujące. Część spotkań odbędzie się w trybie indywidualnym. Całość zaplanowana do realizacji w 2 miesiące. Spotkania będą odbywać się w środy o godzinie 18. Uwaga: w przypadku zgłoszenia większej ilości chętnych zostanie utworzonych więcej grup i wybrany dodatkowy termin szkolenia.

Zajęcia prowadzone są przez: biologa, psychologa, behawiorystów, trenerów szkolenia psów, pedagogów.

Niewielkie grupy – 4 pary przewodnik – pies umożliwiają indywidualne podejście oraz komfortowe warunki pracy.

Kurs przeznaczony dla szczeniąt w wieku 2 – 5 miesięcy. Psy od 5 miesiąca zapraszamy na Kurs Podstawowy RAP

Warunkiem zarezerwowania miejsca na kursie ( w grupie są tylko 4 miejsca), jest wpłacenie minimum połowy kwoty kursu (minimum 175 zł), przed jego rozpoczęciem ( przelewem lub gotówką) do 7.10.2019. W przypadku płatności w dwóch ratach wymagana jest wpłata pierwszej raty przed rozpoczęciem kursu.
 
UWAGA: Zadatek jest bezzwrotny, oznacza to, że w przypadku rezygnacji z kursu nie ulega on zwrotowi, wyjątkiem jest znalezienie osoby na swoje miejsce. Dlatego decyzje o podjęciu szkolenia prosimy podejmować świadomie i rozważnie.

PODSTAWA PROGRAMOWA

Podczas spotkania teoretycznego kursantom przekazywana jest wiedza z zakresu rozwoju psychofizycznego, anatomii i fizjologii szczeniąt, prawidłowego doboru sprzętu oraz kompletowania wyprawki, relacji przewodnik – pies, autokontroli szczenięcia i metodyki pracy.

Zajęcia praktyczne dotyczą  między innymi następujących obszarów:

 • Tworzenie relacji – nawiązywanie kontaktu wzrokowego oraz poprzez dotyk, szanowanie potrzeb psa i jego indywidualizmu, dawanie wsparcia szczenięciu oraz towarzyszenie mu w świecie, przyzwyczajanie szczenięcia do zabiegów pielęgnacyjnych.
 • Zabawa – kontakt socjalny z innymi psami, zasady prawidłowej zabawy, przerywanie kontaktu, zabawa z człowiekiem w kontekście łańcucha łowieckiego, rytuał zabawy, zabawa jako rozładowanie emocji oraz forma nagrody.
 • Wspólne poznawanie świata – socjalizacja z nowymi powierzchniami, przedmiotami, osobami, przewodnik jako wsparcie dla psa oraz drogowskaz, praca z bodźcami, rozwiązywanie przez szczenię sytuacji problemowej, sposoby uczenia się.
 • Wspólnie przez świat – podążanie za przewodnikiem, komenda „idziemy”, przywołanie, komunikacja smyczowa, elementy spaceru.
 • Nie zawsze razem – nauka samodzielności, umiejętność autokontroli w warunkach swobody, ćwiczenie kocykowe.
 • Rozwijamy się – świadomość ciała psa, zmiany pozycji, świadome poruszanie się, stymulacja psycho- ruchowa, brainwork.

FORMALNOŚCI (dokumenty wystawiane w związku z prowadzonym kursem)

 • UMOWA Z UCZESTNIKIEM KURSU
 • AKCEPTACJA REGULAMINU PRZEZ UCZESTNIKA KURSU
 • PARAGON LUB FAKTURA  (Potwierdzenie rzetelności naszej firmy)

PRZYJAZNA CENA I FORMA PŁATNOŚCI

Koszt : 350zł (opłata jednorazowa)
2 raty: 190zł, 190zł

ZASADY REKRUTACJI

 • Formularz zgłoszeniowy – na dole strony, należy wysłać do 10.11.2019r.
 • Kurs należy opłacić przez jego rozpoczęciem do 10.11.2019 lub na pierwszych zajęciach
 • ROZPOCZĘCIE KURSU 20 LISTOPADA 2019 godzina 18

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY